Дибала не е близу до заминување, но мора да се разделиме со 6 играчи

Директорот на Јувентус, Фабио Паратичи, зборуваше за иднината на Пауло Дибала. „Старата дама“ бара нов тим за аргентинска sвезда, затоа што тоа не влегува во плановите на новиот тренер Маурисио Сари.

Манчестер јунајтед се сметаше за најголем кандидат за неговиот потпис, но дестинацијата Англија повеќе не е реална за Дибала.

– Трансфер прозорецот е отворен и има интерес, но никој од нашите играчи не е близу до продажба. Дибала е играч на Јувентус. Навистина, тој е одличен играч. Како што реков, за време на трансфер прозорецот има разговори и дискусии. Сакам да ги задржам сите играчи, но нема начин како тоа да се случи. Мора да се разделиме со шест, призна Паратичи.

Неодамна, Сари изјави дека може дури и да мора да го остави 25-годишниот играч надвор од составот за Лигата на шампионите, поради ограничениот број од 25 места.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...