Барселона ја отфрли понудата на Јувентус за размена на Ракитиќ

Барселона и Јувентус одржаа разговори во врска со евентуален трансфер на играчот од средниот ред Иван Ракитиќ во италијански клуб.

Каталонците не ја прифатија понудата на италијанскиот шампион за „трампа“ на 31-годишниот Хрват за друг играч на Јувентус, како и паричен надоместок.

Вредноста на Хрватот на фудбалскиот пазар се проценува на околу 40 милиони евра.

Ракитиќ има важечки договор со Барселона до 30 јуни 2021 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...