Дел Боске: Да бев тренер во Барса, немаше да го земам Нејмар

Поранешниот тренер на Реал Мадрид и шпанската репрезентација Винсенте дел Боске ги изрази своите ставови за Нејмар. Цело лето се зборуваше за трансфер на Бразилецот во Барселона, но тој на крајот остана во ПСЖ.– Не би било лошо да се врати во Ла Лига, но да бев тренер во Барса не би го зел. Тој е совршен играч со сигурност, но има и други аспекти што се важни за мене. Сигурен сум дека повеќе од 50 отсто од навивачите на Барса не би биле задоволни со неговото враќање, изјави Дел Боске за шпанското радио шоу „Естудио Естадио“.

Шпанецот исто така зборуваше за почетокот на Ла Лига.

– Поминаа само три кола, но се гледа дека сите екипи имаат проблеми за расчистување. Атлетико е единствената екипа со максимум поени и покрај големите имиња кои заминаа ова лето. Реал Мадрид е во процес на обновување со многу прашања во врска со составот. Барселона страда без Меси и Суарез, но тие ќе успеат да се кренат, како и Реал Мадрид по опоравувањето на Еден Азар, заврши Дел Боске.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...