Бензема: Јас бев во основата на „ВВС“

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема потсети на успешното партнерство што го имаше со Кристијано Роналдо и Герет Бејл во нападот на тимот.Тој зборуваше за неговата улога во триото, кое беше познато и како „ВВС“.

– Имавме ракета – Герет Бејл и топ-стрелец – Кристијано Роналдо, и јас го покривав просторот меѓу нив – така ја правев целата оваа работа можна. Тогаш Кристијано беше тој што ги завршуваше нападите. Имав различна улога. Бев одговорен за нивно градење и обид да отворам места. За мене тој беше најдобриот стрелец, иако играше на левата страна. Јас се повлекував, за да му дадам простор и да му дозволам да постигнува голови, рече Бензема за „РМЦ Спорт“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...