Игуаин објасни зошто го смени бројот на дресот

Напаѓачот на Јувентус, Гонзало Игуаин ја кажа причината за промена на бројот на дресот.

Аргентинецот кој претходно ја носеше „9“ сега игра со број „21“.

– Кога се вратив во Јуве, бројот 9 беше слободен. Но, решив да го променам на 21, бидејќи тоа е роденден на мојата ќерка, информира Игуаин.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1599.- Роден е шпанскиот сликар Диеро Родригес де...

1606.- Роден е францускиот писател Пјер Корнеј,...

1654.- Шведската кралица Кристина Аугуста која...