Повторно загрозено тренерското место на Жардим во Монако

Монако синоќа загуби од Олимпик Марсеј (3:4) на домашен терен во натпревар од 5. коло на француското првенство и по пет кола остана без победа на претпоследното место. Поради слабите резултати веќе почнаа шпекулации за разрешување на тренерот Леонардо Жардим.Раководството на Монако планира во октомври да разговара за судбината на тренерот.

– Одлука за неговата иднина во клубот од Кнежеството ќе биде донесена кога ќе има пауза во првенството поради термините за репрезентативни настапи, пренесува Франс Фудбал.

За потсетување, Жардим се врати на функцијата главен тренер во тимот во јануари оваа година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...