Ибрахимовиќ постави рекордер во Галакси

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ, постави клупски рекорд по број на голови во МЛС во текот на сезоната. На натпреварот против Спортинг Канзас Сити (7:2), Швеѓанецот направи хет-трик.Ибрахимовиќ постигна 26 голови на 25 натпревари. Досегашниот рекорд му припаѓаше на Карлос Руиз, кој во 2002 година 24 пати даде гол за Галакси.

Ибрахимовиќ може да го подобри неговиот рекорд, бидејќи клубот од Лос Анџелес ќе треба да одигра уште четири натпревари во основниот дел од сезоната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Учителката го прашува Мали Џокица како си поминал за летниот распуст.
Џокица одговара:
- Прво, јас не сум Џокица, јас сум Џорџ.
- Како второ, за распустот бев во Америка и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1599.- Роден е шпанскиот сликар Диеро Родригес де...

1606.- Роден е францускиот писател Пјер Корнеј,...

1654.- Шведската кралица Кристина Аугуста која...