Роналдо: Да имав сопруга како Фиго немаше да излезам од дома

Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо ја пофали сопругата на екс репрезентативецот Луис Фиго.– Да имав сопруга како Фиго, немаше да ја напуштам куќата и секогаш ќе бев со неа изјави Роналдо.

Самиот Фиго не негодуваше на ова, наведувајќи го фактот дека неговиот сонародник, 34-годишниот играч на Јувентус сака да се шегува.

Роналдо е во врска со Георгина Родригез. Со неа во семејство живеат уште четири деца. Претходно, Португалецот неколку пати изјави дека би сакал да го помине остатокот од животот со Родригез.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...