Клоп: Изгледа дека Манчестер Јунајтед е единствениот тим што сака да игра со нас

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп се шегува дека Манчестер Јунајтед е единствената екипа што во моментов сака да се справи со „црвените“. Германецот ова го кажа како одговор на изјавата на Оле Гунар Солскјер претходно денес дека Ливерпул во моментов е совршен ривал за „црвените ѓаволи“.– Тие велат дека ние сме најсовршениот противник, што можат да го имаат во моментов. Мислам дека нема многу екипи кои сакаат да играат против нас сега. Се чини дека Манчестер Јунајтед е единствениот. Колку ми се допаѓаат овие натпревари? Многу! Повеќе би сакал да се подготвувам за овој натпревар цела недела, но тоа не можеше да се стори заради репрезентациите. Но, и за двата тима е исто. Јас ги сакам тие натпревари, рече Германецот.

На прашањето дали може да му даде совет на својот колега Оле Гунар Солскјер, Клоп одговори: „Јас немам претстава каква е неговата ситуација. Не е важно што пишувате вие. Она што е важно е што вели бордот. Јас немам мислење. Посакувам секој менаџер да има доволно време. По првите мои 29 натпревари овде, немаше консензус дека сум 100% вистинската личност за Ливерпул“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....