Јувентус привлекува светска ѕвезда летото 2020 година

Раководството на Јувентус планира да привлече уште една светска фудбалска ѕвезда. Ова ќе се случи во летото 2020 година, пренесува „Газета дело Спорт“. Станува збор за напаѓачите на Пари Сен Жермен, Нејмар и Килијан Мбапе и играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед Пол Погба.Мбапе и Погба се исто така трансфер цели на Реал Мадрид, а Нејмар е посакуван од неговиот поранешен клуб Барселона.

Францускиот играч од средниот ред веќе играше во Торино во 2012-2016 година. Со Јувентус стана четирикратен шампион на Италија. Погба има договор со Манчестер Јунајтед до летото 2021 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...