Мартинез: Не смеете да изгубите ако водите 2:0

Фудбалерот на Интер, Лаутаро Мартинез е разочаран по поразот од Борусија Дортмунд во мечот од 4. коло од Лигата на шампионите.Интер загуби со 3:2, иако на полувреме водеше со 2:0.

– Игравме многу добро во првото полувреме. Многу сум тажен, затоа што во второто полувреме делувавме многу полошо. Требаше да ја задржиме концентрацијата и да се игра попаметно. Не смеевме да изгуби при водство на полувреме со 2:0, изјави Мартинез.

Знаеме дека ќе ја поминеме групата ако ги победиме двата преостанати натпревари. Ќе дадеме се од себе за да избориме учество во плеј-офот, додаде фудбалерот на Интер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....