Роналдо ги покани соиграчите на вечера за да им се извини

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ги покани своите соиграчи на вечера за да се извини за неговото однесување, пренесоа некои италијански медиуми.Фудбалерите на Јувентус не беа задоволни од неговото однесување на натпреварот од 12.коло во првенство на Италија против Милан (1:0). После замената во 55. минута, Португалецот влезе во соблекувалната без да се ракува со тренерот. Подоцна се дозна дека тој го напуштил стадионот пред крајот на играта.

Според „Ил Бјанконеро“ Роналдо има намера да го собере целиот тим пред натпреварот од Серија А со Аталанта, што ќе се одржи на 23 ноември во Бергамо, и во опуштена атмосфера да го објасни неговото однесување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...