Балотели повторно се вмеша во скандал

Марио Балотели се вмеша во нов скандал. Напаѓачот на Бреша беше забележан како ја напушта последната тренинг сесија предвреме во четвртокот и, според „Газета Дело Спорт“, ова се случило по судир со тренерот Фабио Гросо.„Марио оди си“, биле зборовите на Гросо до напаѓачот, по што Балотели ја напуштил сесијата.

Клубот негираше какви било тензии меѓу Балотели и Гросо, но очевидци велат дека 28-годишниот Марио бил доста лут кога го напуштил клубот.

Гросо го замени Балотели на полувремето на дуелот со Торино (0:4), што веројатно довело до затегнати односи меѓу двајцата.

Сега ќе биде интересно да се види дали Марио ќе биде во почетните единаесет за судирот со Рома во недела и дали тој дури ќе биде во групата за гостувањето на „Олимпико“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...