Роналдо не тренира пред тешкиот дуел со Аталанта

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, не учествуваше на тренингот на „бјанконерите“ вчера. Ова предизвикува сериозно прашање дали тој ќе игра во дуелот со Аталанта во сабота.Триесет и четири-годишниот офанзивен фудбалер играше и во двата натпревари за репрезентацијата на Португалија за квалификациите за ЕП 2020, иако порано имаше извештаи дека страда од повреда. Сега тој се подготвува по индивидуална програма и не учествуваше во главната активност на тимот.

Добрата вест од таборот на Јувентус е дека Миралем Пјаниќ е опорабен и продолжил со нормални активности. Сепак, ова не важи за Адриен Рабио и Алекс Сандро, кои продолжуваат да се подготвуваат одделно од главната група.

Дуелот во Бергамо ќе биде доста тежок за тимот од Торино. Аталанта настапуваше добро од почетокот на сезоната и се наоѓа на 5-то место во привремениот пласман во Серија „А“ со 22 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Докторе со мојата жена нешто не е во ред. Секогаш кога водиме љубов таа бара да и платам по 100 марки.
-Тоа е ваша грешка, објаснува психијатарот.
–Нас ни наплатува по 250...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...