Гвардиола објасни од каде потекнуваат проблемите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола го даде своето образложение за проблемите на шампионите во Премиер лигата оваа сезона.Во саботата „небесносините“ одиграа 2-2 со Њукасл на „Сент Џејмс Парк“ и сега се 11 бода зад лидерот Ливерпул.

Според Гвардиола, голем проблем е што неговите играчи не се во можност да ги реализираат позициите што ги создаваат. Доволно чудно, Шпанецот смета дека оваа тенденција започнала веќе минатата сезона, во која „граѓаните“ ја завршија својата шампионска кампања со 95 постигнати голови.

– Слично е како минатата сезона. Упативме 24 удари против Њукасл, иако не беа прецизни сите. Во три или четири ситуации нашите играчи излегоа сами против голманот. Тие направија два удари и постигнаа два гола. Неверојатни статистики. Ние се обидуваме да создадеме повеќе и да примаме помалку голови, рече Гвардиола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1503.- Роден е францускиот астролог Мишел де...
1546.- Роден е данскиот астроном Тихо Брахе, кој...
1788.- Умре германскиот композитор, чембалист и...
1799. - Умре Џорџ Вашингтон, американски...