Бреша го пушта Балотели на слободен трансфер

Сопственикот на италијанскиот фудбалски клуб Бреша – Масимо Селино, изјави дека Марио Балотели би можел да го напушти тимот на слободен трансфер во јануари.Блотели, кој е роден во Бреша, се приклучи на тимот во текот на летото, но има постигнато само два гола на шест натпревари за тимот, кој е последен во Серија „А“ со само 2 победи на 13 натпревари.

– Марио е тажен затоа што не може да ја покаже својата игра. Борбата за опстанок во Серија „А“ бара огромни жртви. Можеби мислеше дека работите тука ќе бидат многу поедноставни. Во јануари, Марио е слободен да си замине ако сака. Во овој момент тој мора да го избере најдобриот пат за себе. Тој мора да биде убеден во она што го сака. Јас лично не сакам да си замине, прокоментира Селино.

Балотели има проблеми и на теренот, главно поврзани со расистички навреди кон него од страна на навивачите на другите италијански тимови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1503.- Роден е францускиот астролог Мишел де...
1546.- Роден е данскиот астроном Тихо Брахе, кој...
1788.- Умре германскиот композитор, чембалист и...
1799. - Умре Џорџ Вашингтон, американски...