Мурињо е сигурен дека публиката на „Олд Трафорд“ ќе покаже почит кон него

Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, утре ќе се врати на „Олд Трафорд“ за прв пат од неговото отпуштање од Манчестер Јунајтед пред една година и Португалецот верува дека ќе биде пречекан со соодветна почит од приврзаниците на клубот.Мурињо, кој ги освои Лига Европа и Лига Купот со Манчестер Јунајтед во две и пол сезони на чело, се надева дека ќе го продолжи својот 100 процентен старт по трите победи досега со „петлите“

– Утре ќе се вратам на „Олд Трафорд“ како тренер, кој се обидува да го победи Манчестер Јунајтед и може да даде поинаква перспектива. Можам да кажам дека го сакам овој стадион затоа што бев среќен на него и имав одлична врска со навивачите. Очекувам публиката да покаже почит кон мене, но јас сум свесен дека утре ќе го сакаат токму спротивното од она што го целам. Сакам Тотенхем да победи и верувам дека за време на натпреварот публиката нема да размислува за мене, туку ќе го поддржува тимот, рече Мурињо.

Тој додаде дека добил и научил многу од престојот во Манчестер.

– Времето по заминувањето беше добро за мене. Но, сега јас сум Тотенхем и Манчестер Јунајтед е мојот ривал, додаде Португалецот.

За дуелот со Манчестер Јунајтед, Тотенхем ќе биде без повредените Бен Дејвис, Ерик Ламела, Мишел Ворм и Уго Лорис.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...