Гризман: Понекогаш ВАР ни помага нас, понекогаш на нашите противници

Напаѓачот на Барселона, Антоан Гризман не го криеше своето разочарување, откако загуби со 2:3 од Атлетико во полуфиналето на шпанскиот Суперкуп.– Не знам зошто изгубивме. Јас исто така не можам да ги објаснам нашите грешки. Атлетико на крајот имаше повеќе енергија, а тоа не чинеше успех. Треба да го разгледаме натпреварот повторно, да работиме напорно и да се подобриме. Ако го сториме тоа, ќе се вратиме посилни. Малите грешки можат да уништат добар резултат. Ќе работиме, тоа е тоа, изјави тој.

На средбата беа поништени два гола за „каталонците“, а Гризман го прокоментира тоа на следниов начин: „ВАР му помага на фудбалот. Понекогаш тој ни помага нас, понекогаш на нашите противници“.

Во финалето на Суперкупот ќе се соочат двата тима, кои не освоија трофеј во Шпанија минатата сезона – Реал Мадрид и Атлетико.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...