Иниеста: Дејствата на Барса се одбивни, мора да го почитувате вашиот тренер

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Андрес Иниеста, зборуваше за гласините за можно отпуштање на тренерот на Каталонците Ернесто Валверде.– Дејствата на Барселона се малку одвратни. Мора да го почитувате вашиот сегашен тренер. Начинот на кој се работи сега може најмногу да му наштети на клубот. Што се однесува до критиката, за мене овој тим е сè уште различен од останатите. Тешко ми е да кажам лоши работи за нив, затоа што знам за што се способни. На последните два натпревари не успеа да се снајде (2:2 со Еспањол во Ла Лига, 2:3 со Атлетико во полуфиналето на шпанскиот Супер куп), но тоа не значи ништо. Барселона продолжува да се бори за сите трофеи секоја година, изјави Иниеста.

Тренерот Ернесто Валверде е на работ на отказ откако загуби од Атлетико во полуфиналето на шпанскиот Супер куп.

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави одби да го преземе клубот сега. Барса разгледува неколку кандидати, меѓу кои и Покетино.

Самиот Валверде е лут на однесувањето на Барселона, бидејќи клубот не разговара за ситуацијата со него.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...