Меси е бр.1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Шесткратниот добитник на „Златната топка“, Лео Меси е најдобриот фудбалер на планетата. Ова го решија 239 играчи на Бундеслигата во анкетата на Кикер, цитирана од Tribuna.com.Асот на Барселона собира импресивни 56,9 отсто од гласовите. Далеку зад него е дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк со 9,6 отсто. Првите три ги надополни sвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе, кој доби 7,5 отсто од гласовите.

Петкратниот добитник на „Златната топка“, Кристијано Роналдо е на четвртото место со 6,7 отсто, а потоа следи Мохамед Салах со 3,8.

Генерално, 2019 година беше одлична за Меси. Аргентинскиот генијалец веќе има една награда пред Роналдо во однос на највредните индивидуални почести во фудбалот. Тој исто така ја освои „Златната копачка“ и стана шампион на Шпанија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...