Солскјер не гледа неопходност Јунајтед да купува напаѓач

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер не гледа нужна потреба клубот да купува нов напаѓач поради повредата на Маркус Рашфорд.

– Ние секогаш размислуваме за можноста за зајакнување на составот, а земајќи ја предвид повредата на Маркус, мора да го проучиме овој момент. Оваа сезона, многу наши важни играчи беа повредени. Ова не е многу добра ситуација во која се наоѓаме. Можеби ќе размислиме за краткорочни трансфери кои ќе ни помогнат да ја завршиме сезоната. Сепак, немаме очајна потреба да набавиме напаѓач. Имаме играчи кои сега едвај чекаат на својата шанса, истакна Солскјер.

Манчестер по 23 кола во Премиер лигата, има 34 бода од девет победи и седум нерешени натпревари со гол-разлика 36:27.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...