Сетиен дебитира со победа

Кике Сетиен со победа стартуваше на тренерското место во Барселона. Каталонците синоќа ја победија Гранада на свој терен со 1:0. Мечот го одлучи голот на Лионел Меси постигнат во 76. минута.Од 69. минута Барселона играше со фудбалер повеќе по исклучувањето на Херман Санчез.

Со новите три бода Барселона се врати на врвот на табелата во Ла лига. По 20 рунди актуелниот шпански шампион има 43 бода, исто колку и второпласираниот Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...