На Погба му падна цената

Раководството на Манчестер Јунајтед ја намали цената на Пол Погба за 30 милиони фунти. Според „Сан“, минатото лето клубот од „Олд Трафорд“ барал 180 милиони фунти – сума што ги откажа Реал Мадрид и Јувентус, коипокажуваат најголем интерес за Французинот.Цената сега е 150 милиони, а агентот на играчот Мино Рајола е информиран дека Погба е слободен да замине во текот на летото, доколку се најде клуб да ја плати бараната сума.

„Мирор“, во меѓувреме, известува дека менаџерот на тимот, Оле Гунар Солскјер, му рекол на Погба дека не му треба за кампот во Марбела за време на зимската пауза. Французинот се уште се опоравува од операцијата на глуждот и, бидејќи не е подготвен за целосен тренинг, менаџерот одлучил дека нема смисла да патува со тимот.

Интересно, кога Солскјер извести дека Погба ќе биде подложен на операција, Норвежанецот увери дека играчот од средниот ред ќе се врати за три до четири недели. Поминаа шест недели од тогаш, и се чини дека уште еднаш оваа сезона враќањето на Французинот е одложено на неодредено време.

Погба има одиграно само осум натпревари за Јунајтед во текот на оваа кампања.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...