Ноер нема намера да го напушти Баерн

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер зборуваше за ситуацијата со неговиот договор. Сегашниот договор важи до летото 2021 година.Претходно беше објавено дека Ноер не е задоволен од трансферот на Александар Нјубел од Шалке.

– Имам доволно време да разговарам со раководството. Нема сигнали досега, ништо што не можеме да објавиме. Фокусирани сме на освојување титули со Баерн. Ова е нашата цел. Не ги ставаме личните проблеми на прв план, изјави Ноер.

Германскиот репрезентативен чувар на мрежата во Баерн е уште од летото 2011 година. Оваа сезона, 33-годишниот Ноер има 26 настапи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...