Интер го доби првото судење против Интер Мајами заради името

Интер Мајами, клубот чиј сопственик е поранешниот англиски фудбалер Дејвид Бекам, можеби ќе треба да го смени своето име.Италијанскиот Интер го обжали користењето на името од страна на американскиот Интер Мајами во 2018 година кога беше претставено името и амблемот на клубот Флорида.

Трговската марка Интер беше регистрирана од „неро-азурите“ во САД во 2014 година.

Поради карактеристиките на правната структура на американската МЛС лига, Интер не го тужи клубот, туку лигата. Првата фаза заврши со победа на миланскиот клуб на суд. МЛС не можеше да го докаже своето право на името, иако се обидоа да се осврнат на фактот дека неколку клубови во светот го користат Интер во името.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...