Мурињо: Оваа сезона веќе не сметам на Сон

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, рече дека до крајот на сезоната нема да смете на Сон Хунг Мин. Кореецот се здоби со фрактура на натпреварот во Премиер лигата против Астон Вила.

– Ситуацијата со Сонг Хунг Мин не можете да ја замислите колку е лоша од гледна точка на замена на овој играч. Сè е премногу очигледно и тука не може да се стори ништо. Ќе играме со помош на оние што ги имаме. Оваа сезона нема да сметам на Сон. Ако тој може да одигра два-три натпревари, тогаш тоа ќе благодарение на оптимизмот на нашиот прес-аташе, изјави Мурињо.

Тотенхем вечерва од 21 часот е домаќин на Лајпциг во првиот натпревар од осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...