Лорис: Не е време да бараме изговори

Голманот на Тотенхем, Хуго Лорис, по дуелот со Лајпциг во првиот натпревар од 1/8 финалето на Лигата на шампионите (0:1), изјави дека не треба да се бараат оправдувања за поразот. Французинот беше прогласен за најдобар играч на средбата.– Во последните 20 минути имавме многу посед на топка, нешто што не можевме да го постигнеме во првото полувреме. Лајпциг е многу добар тим, многу енергичен. Имаше некои ситуации во кои можевме да дејствуваме подобро. Ова не е време да се бараат изговори. Ние мора да се бориме до крај. Нема време да размислуваме премногу. Не сме задоволни од резултатот, но сега нема ништо што можеме да направиме. Ајде да создадеме друга приказна, како што направивме минатата сезона, изјави Лорис.

Тотенхем на овој меч играше драстично ослабен во нападот без повредените Кејн, Сон и Сисоко.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...