Нејмар најдобар играч во Лига 1 во јануари

Францускиот фудбалски сојуз на официјалната веб-страница објави дека напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар е прогласен за најдобар играч во јануари во Лига 1.



Бразилецот, кој во јануари постигна четири голови и направи една асистенција, освои 62% од гласовите.

Конкуренти на Нејмар за наградата му беа Иунис Абделхамид од Ремс и Муса Дембеле од Лион кои освоија 20, односно 18 проценти.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...