Јунајтед сака долгорочна соработка со Солскјер

Потпретседателот на Манчестер јунајтед, Ед Вудвард изјави дека клубот има за цел долга соработка со сегашниот тренер Оле Гунар Солскјер.– Наша цел е да имаме моќна завршница на сите турнири на кои учествуваме: Премиер лига, Лига Европа и ФА купот. Продолжуваме да напредуваме во однос на реструктуирање на составот, Манчестер јунајтед има многу новодојденци, и купени од други тимови, како и начи членови од клупската академија. Ја поставуваме основата со цел да постигнеме долгорочен успех заедно со тренерот Солскјер, изјави Вудвард.

Манчестер јунајтед по 27 кола во Премиер лигата се наоѓа на 5. место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...