Венгер: Арсенал го подготви Гнабри, а Баерн едноставно го украде

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер, зборуваше за крилниот напаѓач на Баерн, Серж Гнабри.-Овој човек нема реална граница на неговата способност. Гнабри има брзина, моќ, технологија, интелигенција, но понекогаш тој бара лесен начин. Тоа беше неговиот проблем. Го испратив во Вест Бромвич и воопшто не функционираше. Да бидам искрен, ми се чини дека имавме договор со него, а Баерн едноставно го украде од Вердер Бремен, изјави Венгер.

Французинот кажа дека во Арсенал биле убедени дека Гнабри ќе остане во клубот.

-Ние го подготвивме и сакавме да потпишеме нов договор, претходниот договор истече и мислевме дека тој ќе остане.

Гнабри синоќа постигна два гола на натпреварот од осминафиналето во Лига на шампиони против Челзи во триумфот на Баварците со 3:0.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...