Ноер се искачи на 4. место по број на одиграни натпреварите во ЛШ

Голманот на Баерн Минхен, Мануел Ноер бранеше синоќа на првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите со Челзи.Германецот го одигра 107. натпревар во елитното натпреварување и се искачи на 4. место по број на настапи во историјата меѓу голманите. Тој го помина Виктор Валдес (поранешен голман на Барселона), кој остана на 106 натпревари.

Рекордер во оваа статистичка категорија е Икер Касиљас (Порто, Реал Мадрид) со 177 настапи.

Во ТОП 3 се уште и: голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон со 123 натпревари и Петр Чех (поранешен член на Челзи) со 111 настапи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...