Сари: Игравме бавно и без агресија

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, по поразот од Лион во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:1), истакна дека на неговиот тим му недостасува агресија во нападот.– Во првото полувреме бевме многу бавни. Во вториот дел беше многу подобро, но во Лигата на шампионите едно добро полувреме не е доволна. Не знам зошто играчите не разбраа дека треба да ја придвижиме топката побрзо. На последниот тренинг пред мечот тоа го правеа многу побрзо. Ни недостасуваше агресија и одлучност во нападот. Сè требаше да биде поинаку, изјави Сари.

Реваншот во Торино е на 17 март.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...