Сите играчи од Јувентус се негативни за коронавирус

Сите играчи на Јувентус се негативни на КОВИД-19, пренесе „Кориере дело Спорт“Играчите биле подложени на тестови во средата и резултатите од никој од нив не се загрижувачки. Ова ќе му овозможи на тимот во наредните денови да започне со тренинзи во поголеми групи.

„Бјанконерите“ сè уште тренираат индивидуално, а Блеиз Матуиди и Сами Кедира, кои беа меѓу заразените на почетокот од годинава, учествуваа на вчерашните тренинзи.

Италијанскиот шампионат се очекува да продолжи во втората половина на јуни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...