Семедо во фокусот на еден куп европски гиганти

Десниот бек на Барселона, Нелсон Семедо е во фокусот на еден куп европски гиганти, пишува „Мундо Депортиво“ на својата насловна денес.

Во првата линија се наоѓаат Јувентус, Пари Сен Жермен, Манчестер Сити, Баерн (Минхен) и Интер. На „Камп Ноу“ знаат дека во следниот трансфер прозорец ќе имаат малку пари за трансфери и затоа што ќе се обидат да продаваат играчи.

Дваесет и шест-годишниот португалски дефанзивец привлекува внимание со својата брзина и силен напад. Семедо има договор со „блаугранас“ до 2022 година, а Барса не може да му понуди договор со поголема плата.

Каталонскиот клуб може да го искористи и Португалецот како „монета“ за преговарање во обид да одблокира една од трансферните цели – Миралем Пјаниќ или Лаутаро Мартинез.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...