Анчелоти го повикува Тијаго Силва во Евертон

Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Англија.Според „Ле 10 Спорт“, главниот тренер на Евертон, Карло Анчелоти сака да го види искусниот Бразилец во својот тим.

Клубот е подготвен да му понуди двегодишен договорот на играчот, на кој ова лето му завршува истекува обврската за соработка со парижаните. Арсенал, Милан, Барселона и Манчестер јунајтед исто така покажуваат интерес за Силва.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...