Кариус: Немам намера да го напуштам Ливерпул, ќе се борам за место во почетниот состав

Голманот на Ливерпул, Лорис Кариус изјави дека има намера да се бори за место во стартниот состав и дека не размислува за друг клуб.– Сакам да играм фудбал и дефинитивно немам намера да го напуштам Ливерпул. Сега треба да дадам максимум, да се прикажам во најдобро светло. Сакам да се покажам на тренинзи. Во Англија, голманот кој е на замена секогаш ја добива својата шанса. Сега сум играч на најдобриот тим во светот, ќе се борам за титули, околу мене се партнери од висока класа. Што друго е потребно? Имам намера да се борам за место во составот, нагласи Кариус.

Тој нема играно за „црвените“ откако направи грешки во финалето во Лигата на шампионите во 2018 година против Реал Мадрид (1:3).

Оваа сезона голманот беше во Бешикташ на позајмица, но рано го раскина договорот со турскиот клуб.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...