Зидан е сигурен дека шампионот во Ла Лига нема да се знае до последниот ден

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан очекува трката за шампионскиот трофеј во Шпанското фудбалско првенство да трае до последното коло.– Не обрнувам внимание на фактот дека водиме во лигата, за сè ќе се одлучи на последниот ден од сезоната. Погледнете колку беше тешко да се игра против последнопласираниот тим. Никогаш не знаете со сигурност во оваа лига. Не сум изненаден од ништо што го прави Карим. Ова е играчот кој излегува на теренот, контролата на топката и додавање со петица беа одлични. Можеби еден од најважните моменти во сезоната. Јас сум многу задоволен од моите играчи. Победничкиот натпревар по натпревар не е лесен. Морам да им честитам на играчите, изјави Зидан.

Реал по победата над Еспањол извојувана синоќа е сам на врвот на табелата во Ла Лига со два бода повеќе од големиот конкурент Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...