Пјаниќ потпиша за Барселона

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Миралем Пјаниќ, во новата сезона ќе настапува за Барселона. Тој потпиша договор со каталонскиот клуб, објави „Goal“.Се очекува трансферот да биде официјализиран во текот на денешниот ден.

Во замена за Пјаниќ, Јувентус ќе го добие играчот од средниот ред на Барселона, Артур, кој според италијанските медиуми, потпишал договор со клубот од Торино до 2025 година. Исто така, Каталонците ќе платат 10 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Пјаниќ одигра 36 натпревари за Јувентус, има три гола и четири асистенции.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува вредноста на Босанецот на 52 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...