Касемиро: Реал силно сака да ја освои титулата

Јунакот на Реал Мадрид во синоќашната победа на гостувањето кај Еспањол (1:0), Касемиро му се заблагодари за асистенцијата на Бензема и порача дека неговиот тим силно го посакува трофејот во Ла Лига.Бразилецот постигна гол откако по додавање со петицата од страна на Карим Бензема.

– Овој гол му припаѓа на Карим. Ние сме навикнати на нивото на кое тој игра. Морав да славам со него, бидејќи тоа е негова заслуга. Ги знаеме неговите способности и затоа ја добив топката – знаев дека може да ме најде, изјави Касемиро.

Ние сме фокусирани на самите нас. Средбата со Еспањол за нас веќе е во минатото. Сега размислуваме за Хетафе. Намерата ни е да победиме на секој натпревар. Имаме долг пат, но знаеме дека секоја средба е со тежина на финале. Ние сакаме да ја освоиме оваа лига, додаде бразилскиот фудбалер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...