Меси повеќе не е помеѓу тројцата кандидати за Златната топка во рангирањето на „Гол“

Престижниот спортски сајт „Гол“ ја ажурираше листата на десет претенденти за освојување на „Златна топка“ оваа сезона. Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски и натаму е прв фаворит, Кристијано Роналдо од Јувентус се искачи на второто место, додека трет е играчот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин де Бруин.Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси кој во претходното рангирање беше на третото место, падна за една позиција.

Топ 10 кандидати за „Златна топка“ според „Гол“:

1. Роберт Левандовски

2. (4) Кристијано Роналдо

3. (2) Кевин де Бруин

4. (3) Лионел Меси

5. (5) Томас Милер (Баерн)

6. (8) Карим Бензема (Реал Мадрид)

7. (6) Нејмар (ПСЖ)

8. (7) Ерлинг Холанд (Борусија)

9. (9) Килијан Мбапе (ПСЖ)

10. (10) Џејдон Санчо (Борусија).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...