Сари: Пјаниќ ќе биде среќен во Барселона

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари го коментираше трансферот на играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ во Барселона.– Пјаниќ ќе биде задоволен во Барселона, ќе има голема шанса да ја заврши кариерата во одличен клуб. Тој ќе биде среќен, сто проценти сум сигурен. Јас воопшто не се грижам за него, затоа што сум сигурен дека тој нема да ја пропушти својата шанса., изјави Сари.

Триесетгодишниот Пјаниќ игра во Јувентус од 2016 година. Оваа сезона играчот од средниот ред мина 36 натпревари, постигна три гола и направи четири асистенции. Босанецот ќе стане фудбалер на Барселона од сезоната 2020/21 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...