Клоп: Kога со Борусија го освоивме трофејот, никој не рече дека треба да го сториме тоа повторно

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп зборуваше за тоа дали неговиот тим е во можност двапати по ред да го освои шампионатот на Англија.– Слушнав дека луѓето велат дека можеме да ја одбраниме титулата, но ова е смешно. Ова е чисто англиски јазик. Кога со Борусија станавме шампиони во 2011 година, никој не ни рече дека треба да го направиме тоа повторно. Луѓето можат да очекуваат од нас уште една победа во првенството. Можно е, не знам, но кога размислувам за следната сезона, не размислувам за освојување на шампионатот, истакна Клоп.

Ова не значи дека не го сакаме тоа, туку само дека треба да направиме многу, додаде германскиот стручњак.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...