Заврши договорот на Алегри со Јувентус

Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес и тој може да преземе друг клуб од утре. Тренерот ги напушти „бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.Алегри избра да се одмори во овој период и да ја добие својата годишна плата од 7 милиони евра. Сега тој лесно може да преговара за нова работа. Ако некој клуб сакаше да го привлече досега, тие мораа да преговараат за оштета со Јуве. Тренерот го предводеше Јувентус до пет титули во Италија и две финалиња во ЛШ.

Интересот за стручњакот е голем, но тој покажа дека ќе ја чека вистинската понуда. Еден од најчесто поврзаните тимови за неговата иднина е Пари Сен Жермен. Друг клуб е Манчестер Јунајтед, но по неодамнешните резултати на тимот, Оле Гунар Солскјер најверојатно ќе добие доверба од управата на „црвените ѓаволи“ барем некое време.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1789.- Граѓаните на Париз го освоија злогласниот...
1817.- Во Париз умре Мадам де Стал, француска...
1889.- Во Париз, во присуство на 335 делегати од...
1907.- Кај селото Ракле, Прилепско, на...