Новинар го изнервира Клоп по фијаското против Сити

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше видно изнервиран од прашањата на известувачот на „Скај Спорт“ по синоќешниот дебакл на шампионите со 0:4 од Манчестер Сити. Новинарот двапати го доведе во прашање ставот со кој влегоа „црвените“ на овој натпревар, што на Германецот воопшто не му се допадна.

– Видов брилијантен став. Ни недостасуваше точност во некои ситуации и тие беа побрзи од нас. Тие ги искористија своите шанси, а ние не. Имавме ситуации, имавме ситуации, имавме моменти кога можевме да постигнеме гол. Сакав да го видам тоа имаме правилен став и сè беше добро за мене, рече Клоп.

На второто вакво прашање, Германецот одговори: „Ова е втор пат да ме прашате за тоа. Доколку сакате да ја започнете оваа приказна дека не бевме доволно фокусирани за овој натпревар, сторете го тоа, но јас сум задоволен од ставот на тимот“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...