Лаказет може да го напушти Арсенал, три врвни клуба влегоа во преговори за неговиот потпис

Лондон, 7 јули 2020 (МИА) – Напаѓачот Александар Лаказет ќе го напушти Арсенал за време на летниот преоден рок. Според „Л’Екип“, за играчот на француската репрезентација се заинтересирани Интер, Јувентус и Атлетико.

Оваа сезона Лаказет одигра 32 натпревари на сите турнири, постигна 10 гола и направи четири асистенции.

Сепак, останува да се види одговорот на раководството на „топчиите“ чии тренер Микел Артета инсистира Лаказет да остане во Лондон уште долго време. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...