Анри клечеше за 8:46 минути (ВИДЕО)

Монтреал, 10 јули 2020 (МИА) – Поранешниот француски фудбалер Тиери Анри се вклучи во борбата на Афроамериканците за расната еднаквост во Соединетите Американски држави.

Како тренер на Монтреал Импакт, Анри клечеше 8 минути и 46 секунди во натпревар во МЛС лигата.

На тој начин му оддаде почит на Џорџ Флојд, Афроамериканец, кој почина пред месец дена, откако полицаец му држеше колено на врат скоро 9 минути.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...