Конте може да добие 150 милиони евра во случај на отказ од Интер

Познати се условите за раскинување на договорот на Интер со тренерот Антонио Конте, пренесува „Corriere dello Sport“.Во случај на отказ, на италијанскиот фудбалски стручњак, клубот ќе мора да му плати казна во висина од 150 милиони евра.

Во исто време, Конте е најплатениот тренер во Серија А – неговата плата е 12 милиони годишно. Во моментов Интер е на 4. место на табелата во италијанскиот шампионат со 65 бода, 11 помалку од водечкиот Јувентус.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...