Јунајтед ги замрзнува сите планови за трансфер

Раководството на Манчестер Јунајтед ги замрзна сите планови за трансфер, сè додека не се знае дали клубот ќе се натпреварува во групите на Лигата на шампионите во следната кампања.„Црвените ѓаволи“ влегоа во лоша форма во најнеповолниот момент од кампањата, дозволувајќи две реми против Саутемптон и Вест Хем, како и пораз од Челси за ФА Купот. Овие околности сериозно го доведоа во прашање евентуалното учество на тимот на најпрестижниот европски клупски турнир следната сезона.

Манчестер е на 3-то место, со еднакви бодови со 4-тиот Челси и само еден бод предност од 5-тиот Лестер. Интересно е што Јунајтед им гостува на „лисиците“ во последното коло од Премиер лигата во директен натпревар за место во топ 4.

Оваа неизвесност за финансискиот приход на клубот, го натера раководството да престане со сите разговори за селекцијата во текот на летото, барем до после средбата со Лестер. Неуспехот на „црвените ѓаволи“ да ја исполнат целта ќе значи дека момчињата на Оле Гунар Солскјер ќе треба да се потпрат на освојување на Лига Европа на крајот на тековната кампања за да најдат место во Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...