Икарди: Нашата цел е да стигнеме до финалето на ЛШ

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, го сподели своето мислење за шансите на тимот во Лигата на шампиони во 2019/20 година.

Аталанта ќе биде ривал во четвртфиналето, а доколку стигнат до полуфиналето, ќе се соочат со некој меѓу РБ (Лајпциг) и Атлетико Мадрид.

Победникот на сите овие натпревари ќе биде одреден по еден натпревар во Португалија.

– По ждрепката, сфатив дека во потокот во кој се наоѓаме, нема екипи кои претходно ја освоиле ЛШ. Во другата половина, скоро сите триумфирале. Како и да е, мора да бидеме внимателни затоа што нашите противници ги имаат истите амбиции – конечно да ја освојат Лигата на шампионите и да се запишат во историјата. Во последните години ПСЖ доживеа неуспех во ЛШ и целиот тим навистина сака да го смени тоа. Нашата цел е да стигнеме до финалето на турнирот и, ако тоа е Божја волја, да го освоиме. Затоа клубот вложи толку многу во последните години, вели Икарди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...