Балотели може да ја продолжи кариерата во Романија

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е во преговори со Клуж.Според „РМЦ“, романскиот клуб е подготвен да понуди договор на 29-годишниот Балотели, кој не му е потребен досегашниот негов клуб Бреша.

Балотели и се придружи на Бреша летото 2019 година, постигнувајќи пет гола на 19 натпревари. Во јуни, 29-годишниот Италијанец престана да се појавува на тренинзи и одби да го раскине договорот со клубот со меѓусебна согласност на страните.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...